piatok 10. júla 2015

Nikdy sa nazdávaj svojho sna, hoc ako nereálne vyzerá.

Potom, ako sa vo mne zapálila iskra pre fotku, trvalo dlho kým sa rozhorel malý ohníček. Teraz pozorne čítajte a hlavne tí, ktorý si myslia, že to, o čom snívate je nenaplniteľné. Ja som si tým musela prejsť, no vy nemusíte. Ušetríte si prinajlepšom 4 roky J. Viete na akú prvú myšlienku som myslela na začiatku? Že to nikdy nedokážem. Že to bude vždy len môj sen, prinajlepšom hobby.
A príbeh pokračuje ďalej. Školu som úspešne skončila a o mesiac som sa zamestnala v automobilke. Kúpila som si prvý digitálny fotoaparát, o rok neskôr som ho vymenila za svoju prvú no už používanú  zrkadlovku. Fotila som všetko ako posadnutá.

Po 3 rokoch a po celkom peknej zbierke fotiek, sa ma priateľ spýtal: „Nerozmýšľala si o tom, že sa tým začneš živiť? Viete aké myšlienky ma v tej chvíli napadli? NEGATÍVNE! Bola som viac než zmetená. V hlave som mala riadny maďarský guláš.  Určite poznáte situáciu keď vám v hlave znie: „Veď máš stálu prácu, stály príjem, dobrých kolegov,  stojí to veľa peňazí, konkurencia je veľká, nie je v tom istota ale práca ťa nebaví,  90% času tráviš v nej, unavuje ťa, prichádzaš o slobodu, keď budeš šikovná zarobíš si na seba, len musíš niečo obetovať a zariskovať.“


V automobilke som pracovala 3 roky, za ktoré som veľmi vďačná. Veľa som sa naučila, spoznala jedinečných ľudí, ale došlo mi, že to nie je to, čo chcem v živote robiť. K aprílu tohto roku, som dala výpoveď,  predala svoju prvú zrkadlovku a z nasporených peňazí som zainvestovala do kvalitného vybavenia, literatúry, študovania techniky a teórie. Založila som facebookovú stránku, na ktorej chcem prezentovať nie len svoju tvorbu a seba, ale ponúkať zaujímavé rady a zapojiť vás do sveta fotografie. Pomôcť vám zorientovať sa v tomto svete, zdieľať nadobudnuté skúsenosti, aby ste aj vy sami vedeli robiť pekné fotky. Je to príležitosť spoznať nových a zaujímavých ľudí, zažiť nové zážitky, získať nových priateľov. 

Chcem foteniu pridať nový rozmer. Som len na začiatku cesty, potrebujem sa veľa učiť, hľadať a skúšať rôzne spôsoby, ktoré by boli užitočné pre všetkých. Verím, že o moju prácu bude záujem a ja budem môcť pokračovať v tom čo ma napĺňa.  

Priznávam je to ťažká cesta, ale konečne mám pocit, že robím niečo pre seba, pre svoju budúcnosť, že moja vynaložená energia ide do správnej veci.  Tak a tu sa začína nový príbeh, ktorého súčasťou sa môžete stať aj vy.

Na koniec v skratke pár rád, ktoré mi pomohli posunúť sa v pred
 1. Premente každú negatívnu myšlienku na POZITÍVNU
 2. 99% hovorte na všetky príležitosti ÁNO
 3.  Obklopte sa ľuďmi, ktorý vás PODPORUJÚ
 4. Chyby a porážky berte ako VÝZVU k zdokonaleniu
 5. Stále sa UČTE nové veci
 6. ČÍTAJTE veľa kníh
 7. INŠPIRUJTE SA úspešnými
 8. Vždy si ZACHOVAJTE SVOJU TVÁR
 9. Odlíšte sa od ostatných, VYNIKAJTE z davu
 10. SPOLUPRACUJTEPOMÁHAJTE
 11. Nikdy ale nikdy sa NEVZDÁVAJTE

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára